• Partnerji


  PODPIRAJO NAS:

  Kamp Lebanč

  KS BREGINJ

 • Povezave

 • Arhiv (po mesecih)

Pregled prvega dela letošnje zimske lige

V soboto, 8. januarja, se bo nadaljevala zimska rekreativna liga Kobarid. Napete futsal tekme bodo torej ponovno zaposlile vseh 19 ekip, ki so s prvim delom lige zaključile pred dobrimi tremi tedni. Tudi letos so se ekipe porazdelile v tri različno močne skupine, bilo pa je kar nekaj sprememb glede na lansko leto. V skupini “za prvaka” bo nastopilo sedem ekip, v ostalih dveh skupinah (“zlata sredina” in “za svojo dušo”) pa se bo med seboj merilo po šest ekip.

Zanimivo, največji preskok glede na lansko sezono je uspel naši prvi ekipi – Kotarji so namreč lanski rezultat vidno popravili in se na letošnji ligi prebili v najmočnejšo skupino. Seveda pa to ni bilo nikakršno naključje, saj so pokazali kakovostno in organizirano igro, vseeno pa so na koncu za uvrstitev v skupino “za prvaka” trepetali. Na zadnji tekmi so namreč izgubili in morali počakati na izide tekem iz drugih skupin. Ti so jim šli na roke in Kotarji so v najmočnejši skupini pristali kot najboljša tretjeuvrščena ekipa. Razlog za boljše rezultate gotovo tiči v večjem številu igralcev kot prejšnje leto. Po letu počitka zaradi poškodbe se je ekipi priključil Simon M., nove okrepitve Kotarjev so tudi Anže, Marko L. in Tine, ki je ekipi priskočil na pomoč kot zadnji. Poleg Kotarjev bodo v skupini “za prvaka” nastopile naslednje ekipe: Kamp Nadiža, Kovi, Odpisani, Kalabastr, Agencija Metulj in Form Kamno.

Kotarji so na šestih tekmah v prvem delu lige zabeležili 4 zmage in 2 poraza. Poraza so doživeli proti ekipama, ki sta se skupaj z njimi uvrstili v skupino “za prvaka” – Kovi (1:2) in Kamp Nadiža (0:3). Slednja tekma je bila tudi edina, na kateri niso zadeli. Najpomembnejši zmagi so zabeležili proti ekipama Idrsko (2:0) ter Livek (1:0), medtem ko so imeli proti mladima ekipama Oplast U-16 (8:1) in Dream team (7:3) lahko delo.

V prvem delu lige so dosegli 19 zadetkov, kar je gol manj kot lani. Obramba pa je bila precej boljša kot lani. Po polovici lige je namreč v naši mreži končalo 9 žog, torej občutno manj kot leto poprej (lani v prvih šestih tekmah kar 23 prejetih zadetkov!). V naši ekipi je na prvem mestu med strelci tudi letos Robi (zadel je štirikrat), trikrat so se veselili Aleš, Sandi in Jure, po dvakrat pa so mrežo zatresli Darko, Erik in Tine. Kotarji v prvem delu niso prejeli niti enega kartona.

Statistika po končanem prvem delu – Kotarji (ZRL Kobarid 2010/11);

 • Odigrane tekme – 6
 • Zmage – 4
 • Remiji – 0
 • Porazi – 2
 • Doseženi zadetki – 19 (3.17 na tekmo)
 • Prejeti zadetki – 9 (1.50 na tekmo)
 • Rezultat po prvem polčasu: 2 zmagi, 2 remija, 2 poraza
 • Rezultat na koncu tekme: 4 zmage, 0 remijev, 2 poraza

Naša druga ekipa ŠD Breginjski kot tudi letos na zimski ligi nastopa predvsem za zabavo, njihova prava priložnost za prvo točko oziroma točke pa prihaja v drugem delu lige. Tako kot lani so pristali v skupini “za svojo dušo”, kjer jim bodo letos nasproti stale ekipe Tatanka, Oplast U-16, Dream team, Cezar in Glejštarji. V prvem delu so na vsaki tekmi doživeli poraz. Najbolj boleč in identičen kot lani je nastopil v tretjem kolu, ko so se pomerili proti Agenciji Metulj in ponovno izgubili z visokih 0:18. Na drugih štirih tekmah so nasprotniki le enkrat prišli do “desetice” (Medigo – 10:2), ostali trije porazi pa so bili znosnejši.

Tudi ekipa ŠD Breginjski kot je v prvem delu igrala športno in si ni prislužila niti enega kartona. Strelsko se je izkazal povratnik v ekipo Blaž, ki je na treh tekmah zabil prav toliko golov. Ostali igralci niso uspeli najti poti v nasprotnikovo mrežo. Ekipa je prejela 49 zadetkov, torej skoraj deset na tekmo (v veliki meri je za tako veliko število prejetih zadetkov kriva ekipa Agencija Metulj ;)).

Statistika po končanem prvem delu – ŠD Breginjski kot (ZRL Kobarid 2010/11);

 • Odigrane tekme – 5
 • Zmage – 0
 • Remiji – 0
 • Porazi – 5
 • Doseženi zadetki – 3 (0.60 na tekmo)
 • Prejeti zadetki – 49 (9.80 na tekmo)
 • Rezultat po prvem polčasu: 0 zmage, 0 remijev, 5 porazov
 • Rezultat na koncu tekme: 0 zmag, 0 remijev, 5 porazov

V soboto se ZRL Kobarid torej nadaljuje. Želimo si lahko le to, da bosta naši ekipi prikazali borbeno in všečno igro ter da bo vsaka v svoji skupini poskusila poseči čim višje.

Ob koncu prilagamo še statistiko igralcev obeh naših ekip po prvem delu letošnje ZRL Kobarid. Z modro so označeni igralci ekipe Kotarji, z rdečo pa igralci ekipe ŠD Breginjski kot.

  IME PRIIMEK TEKME goal.png yellow_card.gif red_card.gif yellow_red_card.gif

  Edi

  BALOH

   

  1

  /

  /

  /

  /

  Igor

  BALOH

   

  4

  /

  /

  /

  /

  Tine BRUS

   

  2

  2

  /

  /

  /

  Simon

  ČEBOKLI

   

  6

  /

  /

  /

  /

  Aleš

  GAŠPERUT

   

  6

  3

  /

  /

  /

  Robi

  GAŠPERUT

   

  6

  4

  /

  /

  /

  Srečko

  GAŠPERUT

   

  5

  /

  /

  /

  /

  Gregor

  HRAST

   

  1

  /

  /

  /

  /

  Mitja

  HRAST

   

  4

  /

  /

  /

  /

  Darko

  JOSIČ

   

  6

  2

  /

  /

  /

  Sebastjan

  KOLENC

   

  4

  /

  /

  /

  /

  Blaž KOMUNJAR

   

  3

  3

  /

  /

  /

  Sandi

  KRAMAR

   

  5

  3

  /

  /

  /

  Andrej

  LAVRENČIČ

   

  4

  /

  /

  /

  /

  Marko LAZAR

   

  2

  /

  /

  /

  /

  Mitja LAZAR

   

  3

  /

  /

  /

  /

  Marko MARCOLA

   

  6

  /

  /

  /

  /

  Simon MARCOLA

   

  5

  /

  /

  /

  /

  David

  MURKOVIČ

   

  2

  /

  /

  /

  /

  Jure

  RAKAR

   

  5

  3

  /

  /

  /

  Valter

  ŠUŠMELJ

   

  3

  /

  /

  /

  /

  Anže TERLIKAR

   

  2

  /

  /

  /

  /

  Peter

  TERLIKAR

   

  3

  /

  /

  /

  /

  Erik

  TONKLI

   

  5

  2

  /

  /

  /

  Martin

  VUJICA

   

  4

  /

  /

  /

  /

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s

%d bloggers like this: