KS BREGINJ

• Povezave

• Arhiv (po mesecih)

Zanimiv večer v Vidmu

V sredo (28.1.) je le napočil dan, ki smo ga nekateri že dolgo pričakovali. V nekoliko manjši in drugačni zasedbi, kot je bilo sprva načrtovano, pa vendarle s polnim avtom in pravim vzdušjem, smo se zvečer na ta dan v Videm odpravili Saša, Sara, Simon, Jure in Aleš, ki je na ta dan praznoval tudi svoj 17. rojstni dan. Odšli smo si namreč ogledat tekmo italijanske Serie A, kjer sta se ob 20:30 na Stadio Friuli srečala domači Udinese in največji italijanski nogometni klub Juventus iz Torina.

Ker še nismo imeli kupljenih vstopnic in ker nismo poznali natančne poti do stadiona, smo se že okrog 18:40 iz Kobarida odpravili proti Italiji. Že po nekaj več kot pol ure vožnje smo bili v Vidmu, in glede na uro se je zdelo, da bomo že predčasno lahko v miru na naših sedežih čakali na tekmo. Že na začetku mesta smo opazili smerokaze, ki so nas usmerjali na campo sportivo in ko smo končno prispeli tja, smo ugotovili, da smo prišli na napačen kraj. Kot nam je povedal mimoidoči, je bil tam le športni park, in da je do nogometnega stadiona še daleč. Takrat nas je prvič začelo malce skrbeti, če bomo sploh pravočasno prišli na tekmo. Prijazni domačin nam je svetoval, naj gremo najprej v center mesta in da se od tam naprej držimo smerokazov, ki vodijo do stadiona. V centru smo le s težavo našli tablo in se veseli odpravili v pravo smer, vendar ker od tam naprej ni bilo nobene table več, smo se že po dveh krožnih križiščih znova izgubili. Ker se v naši sosednji državi očitno na smerokaze ne da kaj dosti zanesti, smo morali uporabiti našo zdravo kmečko pamet, da smo se rešili iz te situacije. Na srečo smo iz daljave opazili močne žaromete in se odpravili proti njim, saj smo sklepali, da ti prihajajo iz stadiona. Ko smo okrog 20:00 končno prišli do tja, pa težav še zdaleč ni bilo konec. Začelo se je iskanje vstopnic in ljudje so nas pošiljali v vse mogoče smeri, vse do sosednjih gostiln, kjer pa so nas pošiljali nazaj proti stadionu, češ da jih je pri njih zmanjkalo in da vstopnice še vedno prodajajo pred stadionom. Ko smo prodajalne kioske, vsi utrujeni od tekanja naokrog, naposled le dobili (in to le nekaj metrov stran od mesta, kjer smo se nahajali že na samem začetku), nas je že čakal nov šok, saj je na vseh pisalo, da so najcenejše vstopnice za 20€ že vse razprodane in da ostale stanejo že 40€ ali več. Ko smo 5 minut pred začetkom tekme le prišli do blagajne, nam je prijazna blagajničarka sporočila, da so najcenejše karte še vedno na voljo in olajšani smo se hitro odpravili proti našim sedežem. Še preden smo se kolikor toliko udobno namestili na naših sedežih, se je tekma že začela. Kmalu smo ugotovili, da se nahajamo zraven Udinesejevih tifosov in da bo vzdušje za privržence tega kluba toliko boljše, za navijače Juventusa pa seveda nekoliko slabše in potencialno tudi nevarno, če bi se preveč izpostavljali.🙂

Juventus je nadaljeval svoj lov za vodečim Interjem za vrh lestvice in je bil pred tekmo v Vidmu le pri treh točkah zaostanka za njimi. Vendar se je Stara dama še vedno ubadala s številnimi poškodbami, saj so bili na bolniški listi še vedno Chiellini, Andrade, Zebina, Kneževič, Camoranesi, Salihamiđić, Tiago, Zanetti in vratar Manninger, na veliko začudenje večine pa v prvi enajsterici ni bilo tudi prvega zvezdnika in legende kluba Alessandra Del Piera. Vendar bi bilo vse drugo kot zmaga Juventusa veliko presenečenje, saj je domači Udinese na zadnjih desetih tekmah zbral le pičli 2 točki. Pri Juvetu sta se po dolgi poškodbi in gretju klopi na igrišče vrnila David Trezeguet in Vincenzo Iaquinta. Momo Sissoko se je vrnil po suspenziji, medtem ko je Amauriju družbo v napadu delal Giovinco. Domači strateg Pasquale Marino ni imel problemov s poškodbami, zaradi rumenih kartonov je manjkal le Aleksandar Luković, v napadu pa sta odlično kombinirala italijanska reprezentanata Antonio Di Natale in Fabio Quagliarella.

Poročilo tekme:

ENAJSTERICI:
Udinese: Handanović, Zapata, Coda, Domizzi, Pasquale, Isla, Inler, D’Agostino, Asamoah, Quagliarella (Floro Flores 85), Di Natale (Pepe 80)

Juventus: Buffon, Grygera, Mellberg, Legrottaglie, Molinaro, Marchionni (Iaquinta 46), Marchisio, Sissoko (Poulsen 82), Nedved, Amauri (Trezeguet 80), Giovinco

Goli:
Quagliarella – 19. (Udinese)
Di Natale – 73. (Udinese)
Iaquinta – 76. pen (Juventus)

PRVI POLČAS

Že na začetku se je videlo, da tekma vendarle ne bo potekala povsem po pričakovanjih, saj je Udinese napadal že od samega začetka in imel večino časa žogo v svoji posesti. V 13. minuti bi lahko že prvič povedli, vendar je Buffon preprečil veselje glasnih domačih navijačev. Po komaj četrt ure igre si je Juventus vendarle pripravil prvo resnešo priložnost, vendar je Giovinco meril daleč preko gola. Udinese je nato še vedno prevladoval na tekmi in v 19. minuti zasluženo povedel, ko je Di Natale podal do Quagliarele, ki se je otrelesel Legrottaglia in poslal žogo v skrajni desni kot mimo Buffona in veselje na tribunah je bilo takšno, da so se tresla kar tla pod našimi nogami. Juve je hotel na hitro odreagirati in pripravil sploh svoj prvi nevarnejši napad, ko je Giovinco podal do Amaurija, ta pa je z bližnje razdalje zgrešil okvir vrat. Po nekaj več kot pol ure igre, v kateri je še vedno prevladoval domači klub, So gostje vendarle nekoloko izboljšali svojo igro, vendar še vedno niso ustvarili nič konkretnega, in 3. minute pred koncem, bi bil rezultat lahko že 2:0, ko je Gaetano D’Agostino v prazen prostor pred golom poslal Islo, vendar je Buffon z odličnim posredovanjem rešil Juve še večjih težav.

DRUGI POLČAS

Trener gostov Claudio Ranieri je vedel, da mora med odmorom poseči po spremembah, zato je na začetku drugega polčasa nerazpoloženega Marchionni-ja (ki že dalj časa nadomešča poškodovanega Camoranezi-ja) zamenjal z Iaquinto. Temu dejanju pa so sledili glasni žvižgi z tribun domačih navijačev, saj je bil ta italijanski reprezentant še 2 leti nazaj zelo pomemben igralec Udineseja, vendar je leta 2007 njegov talent odkril Juventus in Iaquinta se ni mogel upreti ponudbi takega giganta.

Vendar ta menjava ni prinesla velikih sprememb v igri in Udinese je že v prvih petih minutah nadaljevanja zapravil tri velike priložnost, v katerih so bili udeleženi Isla, Di Natale in Quagliarella. Vedarle si je tudi Juventus pripravil nekaj lepih priložnosti. V eni je Iaquinta skočil višje od Andree Code, vendar je z glavo meril mimo vrat, v naslednji pa je Amauri lepo preigral domačo obrambo, a nato meril naravnost v naročje Handanovića. Udinese je večino drugega polčasa igral zelo obrambno in čakal na priložnosti iz protinapadov, in dočakal jo je v 73. minuti, ko je podvojil svoje vodstvo. Di Natale je imel po levi strani ogromno prostora za protinapad in tako je hitro prišel iz svojega dela igrišča pred vrata Buffona in z izjemnim strelom zadel v zgornji desni kot vrat in veselje na domači tribuni je bilo ponovno nepopisno. Ko se je že zdelo, da Juve nima pravega odgovora na igro domačih, pa je le nekaj minut za tem v kazenskem prostoru Pasquale s prekrškom zaustavil Grigero in sodnik je pokazal na 11-metrovko. Kljub bučnim žvižgom in zmerjanjem s tribun se je Iaquinta zbral ter poslal Handanoviča v napačno smer in tako znižal na 2:1. Deset minut pred koncem, ko je Juventus bolj in bolj napadal, da bi prišel do izenačenja, je po polletni odsotnosti na igrišče vstopil Trezeguet, ki je zamenjal Amaurija. Vendar si gostje tudi po tem niso mogli priigrati priložnosti in Asamoah bi lahko na drugi strani lahko le nekaj minut pred koncem že odločil tekmo, vendar je v odločilnem trenutku izgubil nadzor nad žogo in tako zapravil lepo priložnost za še tretji gol za domače.

Na koncu je vendarle zasluženo slavil Udinese in tako končal svoj dolg niz brez zmage, in tako ogrozil Juventusov boj za naslov prvaka, saj je Stara dama po tej tekmi za vodilno ekipo lige zaostajala že za 6 točk, saj je Inter tisti večer v gosteh premagal Catanio.

Tako se je zaključil naš večer v Vidmu, za katerega smo se vsi strinjali, da je minil precej hitreje kot smo pričkovali, in da ga moramo še kdaj ponoviti, saj smo se vsi imeli lepo, čeprav bi se nekateri izmed nas imeli še veliko lepše, če bi bil rezultat na koncu nekoliko drugačen.

Dodanih še nekaj fotoutrinkov:

6 Responses

1. Fanj napisano!
    Lepo je videti, da se člani zbirajo še ob malo drugačnih aktivnostih…!
    Kot je razbrati iz tega zapisa in kot sem uspel slišati od udeležencev ste se imeli lepo! Bomo še kdaj ponovili… v še večjem številu! Tokrat mi žal, glede na to, da je bila tekma med tednom, ni uspelo it. Do Udin je blizu, pa kot kaže tudi s kartami ni problem, tako da se bomo že zmenili!

2. Ja pohvale za članek tudi z moje strani!
    Tudi sam si želim enkrt it gledat tekmo, ki se igra v takšnem vzdušju…
    Mora bit res nepozabno! Še posebej, če igra tvoja ekipa, pa da si sredi najbolj zagretih navijačev!😉

3. Ja če si med svojmi navijači že, če pa si zravn nasprotnih navijačev, je pa malo manj ql.😉

4. Še dobro da bom jz bil z našmi navijači🙂 Sm kaj bo to delalo! 69.000 navijaču!!! Komaj čakam!😛