• Partnerji


    PODPIRAJO NAS:

    Kamp Lebanč

    KS BREGINJ

  • Povezave

  • Arhiv (po mesecih)

Odpisani kmalu po začetku tekme …

Včeraj so igralci ekipe ŠD Breginjski kot, za razliko od Kotarjev, katerim je predsednik našega društva dodelil kazensko počivanje z namenom, da se zamislijo nad visokim porazom, ki so ga doživeli v prejšnjem kolu 🙂 (v resnici so imeli prosto kolo, kot jim ga je dodelil žreb), ponovno stopili na parket športne dvorane v Kobaridu. Še zadnjič pred derbijem s Cezarjem proti “na papirju” kar nekaj razredov kakovostnejšemu nasprotniku. Po omenjeni “tekmi za prestiž”, kot jo je poimenoval eden izmed Cezarjevih igralcev, bodo nastopali v skupini “Za svojo dušo”, ki jo že z veseljem pričakujejo…

Na včerajšnji tekmi so Odpisani na srečo igrali precej rezervirano. Končni izid tako ne pove vsega o dogajanju na tekmi. Odpisani so najverjetneje svoje moči varčevali za drugo tekmo, ki jih je še čakala na ta dan, morda pa so vendarle razumeli pomen rekreacijske lige in izkazali spoštovanje do kakovostno šibkejše nasprotne ekipe! 😉 Naša ekipa nima nekega pretiranega nogometnega znanja, ima pa ogromno srce in veliko želje, hkrati pa zavedanje, da s tem, ko se vsaj med vikendom za to uro dobijo in potijo ter zabavajo, zase naredijo zelo veliko.

Upamo, da bo iz leta v leto več tovrstnih ekip in da lahko čez nekaj let ustanovimo znotraj rekreacijske lige svojo “rekracijsko” ligo! 🙂

Ne glede na končni izid in omenjeno rezerviranost igralcev nasprotne ekipe pa moramo poudariti, da so bili naši fantje kar nekajkrat blizu temu, da bi še kakšno žogo več spravili za hrbet nasprotnega vratarja!

ZRL Kobarid, 3. krog (zaostala tekma);

ŠD Breginjski kot 2 : 8 (1 : 4) Odpisani/ Odpisani (ag)., Mitja H.

karton: Andrej

ŠD Breginjski kot: Valter, Mitja L., Srečko, Andrej, Mitja H., Peter T., Igor

Začetek tekme ni veliko obetal. Vsaj za našo ekipo ne, saj sta dva gola padla po dobri minuti igre. Po tem začetnem zaostanku so se fantje malce bolj zbrali v obrambnih nalogah, hkrati pa poizkušali z dolgimi podajami pred nasprotna vrata. Po polovici polčasa se je takšna igra izkazala za uspešno, saj so z obilico sreče in pomočjo nasprotnega igralca, ki je z atraktivnim lobom s petko presenetil lastnega vratarja, uspeli izid znižati. Do konca polčasa so igralci ekipe Odpisani po kombinatorni igri zadeli še dvakrat, še kakšen zadetek več pa jim je s serijo odličnih obramb preprečil vratar Valter.

Drugi polčas je bil skorajda identičen prvemu, kar kaže tudi enak delni izid obeh polčasov. Ponovno so bili več pri žogi igralci ekipe Odpisani, a za razliko od prvega dela, ko so žogo poizkušali “pripeljati” do gola, so v tem delu poizkušali s streli od daleč. Na našo srečo je večina le-teh zletela preko vrat ali pa je bil naš vratar vedno na mestu! Omeniti velja še karton Andreja, ki je bil posledica njegove hipne prelevitve iz vloge igralca v vlogo čuvaja mreže. Na srečo je sodnik z veliko razumevanja za to refleksno dejanje, ki je bilo daleč od zlonamernega ali željenega, pokazal le rumeni karton! Poskus s penala je Valter ubranil. Slabo minuto pred koncem, ko je že vse kazalo, da bo končni izid ostal 8:1, je krenil v napad Mitja H. in z okoli desetih metrov ustrelil naravnost proti vratom. Žoga se je od enega izmed igralcev nasprotne ekipe odbila in še drugič na tej tekmi na podoben način presenetila vratarja! 😉

Lestvici po šestem odigranem kolu:

MODRA SKUPINA
Mesto: Ekipa: T Z R P DG PG GR TOČ
1 Kamp Nadiža
4 3 1 0 19 0 +19 10
2 ŠRD Ložice
5 3 1 1 15 12 +3 10
3 Medigo 5 3 0 2 12 13 -1 9
4 Alegria 3 2 0 1 10 9 +1 6
5 Kotarji 5 2 0 3 17 18 -1 6
6 Pleterje 5 1 2 2 10 5 +5 5
7 Oplast U-15 5 0 0 5 4 30 -26 0

6. krog; 12/12/2009
Medigo 4:2 Oplast U-15
ŠRD Ložice 1:1 Pleterje
Alegria : Kamp Nadiža (tekma preložena)
Kotarji prosti

RDEČA SKUPINA
Mesto: Ekipa: T Z R P DG PG GR TOČ
1 Kalabastr
5 4 1 0 29 7 +22 13
2 Livek
4 3 1 0 19 6 +13 10
3 Agencija Metulj
4 3 0 1 28 4 +24 9
4 Oplast U-18
5 3 0 2 19 7 +12 9
5 Odpisani 6 3 0 3 21 13 +8 9
6 Cezar 5 0 0 5 0 28 -28 0
7 ŠD Breginjski kot 5 0 0 5 6 57 -51 0

6. krog; 12/12/2009
ŠD Breginjski kot 2:8 (1:4) Odpisani / Mitja H., avtogol
Agencija Metulj : Livek (tekma preložena)
Oplast U-18 2:1 Odpisani
Cezar 0:9 Kalabastr

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s

%d bloggers like this: