• Partnerji


    PODPIRAJO NAS:

    Kamp Lebanč

    KS BREGINJ

  • Povezave

  • Arhiv (po mesecih)

Slaba dobrodošlica za novinca!

V tokratnem kolu sta prvič na letošnji ZRL Kobarid nastopila dva “novinca”. Ekipi Kotarji se je pridružil Aleksander, ki je bil v preteklosti z mladimi fanti, ki sestavljajo to ekipo, že na nekaterih poletnih turnirjih. Prav tako pa je svoj debi v ekipi ŠD Breginjski kot vknjižil Peter T., ki je uspešno prestal preizkus in bo v nadaljevanju postal standardni član te ekipe!
Žal je na dan tekme zbolel Sandi, ki tako ni mogel pomagati Kotajem pri boju za pomembne točke!

Kljub okrepitvam ekipama ni šlo vse po načrtih. Predvsem izstopa neprepoznavna igra Kotarjev in njihov visok poraz, toda po dobrih igrah v nekaterih izmed prejšnjih kol bi bilo krivično na podlagi te tekme vleči razne zaključke. Kot smo že večkrat zapisali – pomembno je edino to, da ekipa drži skupaj v dobrih in slabih trenutkih ter da verjame v uspeh!
Ekipa ŠD Breginjski kot je z izjemo krize na začetku drugega polčasa odigrala precej solidno – škoda za to nezbranost, kajti končni vtis bi bil lahko precej boljši!

Čestitke obema nasprotnikoma za zasluženi zmagi!

ZRL Kobarid, 5. krog;

Kotarji 1 : 6 (0 : 1) ŠRD Ložice/ Aleksander

Kotarji: Marko, Erik, Aleš, Robi, Jure, Simon Č., Aleksander

karton: Aleš

Tekmo so podjetneje začeli naši mladi fantje. Glavno vlogo pri organizaciji napada je tokrat prevzel naizkušenejši Aleksander, a Kotarjem nikakor ni uspelo prebiti nasprotnikove obrambe. Nekajkrat so poskusili s streli od daleč, a bili vedno neuspešni. Najlepša priložnost se je ponudila Simonu Č., ki je po lepi kombinaciji neoviran prišel do strela z roba kazenskega prostora, a je njegov poskus zletel za las mimo gola. Drugih večjih priložnosti si Kotarji niso ustvarili, so pa zato večino prvega polčasa nadzorovali potek srečanja. Potem pa se je pripetila napaka, ki je precej spremenila potek srečanja. Naš vratar Marko je slabo zadel žogo in igralec Ložic jo je z lahkoto prestregel. Z našim vratarjem se je pomeril iz oči v oči in ga tudi rutinirano premagal. Zadetek je presekal igro Kotarjev. Še vedno so imeli žogo več časa v svojih nogah, a želja po hitrem izenačenju je naredila svoje. Pojavljalo se je vse več napak, nasprotniki pa so se pomaknili pred svoj kazenski prostor in svoje vodstvo spretno branili. Čakali so na svoje priložnosti iz protinapadov in jih v drugem polčasu večino tudi izkoristili. Po zaostanku 0:3 je lepo akcijo Kotarjev z svojim prvim zadetkom na ligi kronal Aleksander. V želji po izenačenju so Kotarji poskusili s presingom, a bili pri tem premalo uigrani in ekipa Ložice jih je z lahkoto prebijala. Do konca so zadeli še trikrat in ponovno postavili veliko razliko. Njihova zmaga je zaslužena, a še vedno ostaja vprašanje, kaj bi se zgodilo, če bi v začetku tekme Simon zadel, in kako bi se tekma odvijala, če se nebi pripetila napaka, po kateri se je naša ekipa znašla v zaostanku.

ZRL Kobarid, 5. krog;

ŠD Breginjski kot 2 : 12 (1 : 3) Kalabastr/ Mitja L., Balky (pen.)

ŠD Breginjski kot: Valter, Mitja L., Srečko, Andrej, Mitja H., Edi, Peter T., Balky

Igralci Kalabastra so hitro poskrbeli za vodstvo, ki so ga s precejšnjo terensko premočjo do konca polčasa le še nadgradili. Je pa tokrat z izjemno potezo nase ponovno opozoril Mitja L. Dolgo podajo Srečkota je z volejem pospravil v gol in se veselil svojega prvega zadetka letos. Izid prvega dela je bil sicer za naše fante eden bolj ugodnih v dosedanjem poteku lige, a kaj, ko se je takoj po začetku drugega polčasa zgodil skoraj 5 minutni mrk, v katerem so prejeli zadetek iz vsakega napada nasprotnikov. Po omenjenem obdobju je našim uspelo odigrati bolj zbrano in ohraniti izid, ki je še vedno v mejah zadetkov, ki jih v povprečju prejema naša ekipa! 😉 Nekaj minut pred koncem si je naša ekipa po prekršku v kazenskem prostoru izborila penal, katerega je zanesljivo izvedel Balky.

Lestvici po petem odigranem kolu:

MODRA SKUPINA
Mesto: Ekipa: T Z R P DG PG GR TOČ
1 Kamp Nadiža
4 3 1 0 19 0 +19 10
2 ŠRD Ložice
4 3 0 1 14 11 +3 9
3 Alegria 3 2 0 1 10 9 +1 6
4 Kotarji 5 2 0 3 17 18 -1 6
5 Medigo 4 2 0 2 8 11 -3 6
6 Pleterje 4 1 1 2 9 4 +5 4
7 Oplast U-15 4 0 0 4 2 26 -24 0

5. krog; 5/12/2009
Kotarji 1:6 (1:1) ŠRD Ložice / Aleksander
Pleterje 0:1 Alegria
Medigo 0:4 Kamp Nadiža
Oplast U-15 prosti

RDEČA SKUPINA
Mesto: Ekipa: T Z R P DG PG GR TOČ
1 Kalabastr
4 3 1 0 20 7 +13 10
2 Livek
4 3 1 0 19 6 +13 10
3 Agencija Metulj
4 3 0 1 28 4 +24 9
4 Oplast U-18
4 2 0 2 17 6 +11 6
5 Odpisani 4 2 0 2 12 9 +3 6
6 Cezar 4 0 0 4 0 19 -19 0
7 ŠD Breginjski kot 4 0 0 4 4 49 -45 0

5. krog; 5/12/2009
ŠD Breginjski kot 2:12 (1:3) Kalabastr / Mitja L., Balky (pen.)
Livek 6:0 Cezar
Odpisani 3:1 Agencija Metulj
Oplast U-18 prosti

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s

%d bloggers like this: